Novinky, Strana 3

Fain Wood na Prague Design Week 2016

2. ― 8. května 2016 se konala výstava Prague Design Week, na které nesměl chybět ani Fain Wood team. V rámci výstavy jsme zároveň prezentovali příběh naší značky, jak jsme přišli na šperkovnice a proč zrovna Šumava - byla to naše první prezentace :-) Připravili jsme pro Vás několik fotografií z výstavy.

 

4

3

2

1

Šperkovnice Fain Wood jsou v první pražské galerii Harddecore

S velkým potěšením Vám oznamujeme, že naše šperkovnice a stojany na šperky si můžete naživo prohlédnout v galerii Harddecore.

Pro Fain Wood je to první zastoupení v Praze a děkujeme galerii Harddecore za spolupráci a projevenou důvěru.

Naše produkty v Harddecore.

 

Galerii Harddecore najdete:

Senovážné nám. 10 
110 00  Praha 1

Otevírací doba:
PO – PÁ 11:00 – 19:00 h
SO 11:00 – 17:00 h

VII_3787_large     VII_3684_large

P1150338

P1150339

Fain Wood se účastní první start up soutěže T-Mobile Rozjezdy

Fain Wood se příští týden 28.4.2016 zúčastní regionálního kola soutěže pro začínající podnikatele T-Mobile Rozjezdy. Můžete nás přijít podpořit nebo se jen podívat na semináře, které se budou konat celý den - vstup je zdarma i pro nesoutěžící podnikatele.

Regionální kolo včetně seminářů se koná: v Praze 28. dubna, v Café Louvre (Národní 22, Praha 1)

Víc info na: www.rozjezdy.cz

A pokud by Vám to příští týden nevyšlo, tak se na Vás těšíme na Prague Design Week: http://www.fain-wood.cz/nase-novinky/ceka-nas-treti-vystava-praguedesignweek-2016

rozjezdy

 

 

 

Ocenění Grand Prix pro stojan na šperky Monolith

Od 18. března visí na stěně Fain Wood další ocenění - na výstavě Design Shaker jsme získali ocenění Grand Prix za stojan na šperky MONOLITH - děkujeme odborné porotě a našim designerům Borisovi Klimkovi a Lence Damové.

image_1

 

Fain Wood na výstavě Designshaker 2016

17.-20.3.2016 Vás zveme na veletrh vybraných designových solitérů - FOR SHAKER http://www.designshaker.cz, konaný na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Veletrh se koná souběžně s veletrhy FOR HABITAT, FOR FURNITURE a FOR GARDEN.

Pokud ještě nemáte vstupenku, napište nám e-mail nebo FB zprávu a získáte čestnou vstupenku ZDARMA.

Navštívit nás můžete v hale 4, stánek číslo B28.

image

Ukryjte své poklady v originálních šperkovnicích české výroby

Šperkovnice je největší kamarádkou každé ženy, obzvlášť pokud je napěchovaná krásnými klenoty. Najít tu pravou, která by nám vyhovovala velikostně i vzhledem je někdy pěkný oříšek. Zdá se, jakoby designéři na potřebu žen ukládat si šperky zapomněli. Opak je však pravdou. Na Bianu najdete celou sekci šperkovnic. Nejoriginálnější kousek vám ale představíme nyní. Jedná se o novou českou značku Fain-wood, která se zaměřila právě na tento sortiment ve snaze obnovit tradici klasických dřevěných šperkovnic.

Biano

Na začátku této značky stáli dva přátelé Jiří Mach a Michal Faina, kteří se spojili s profesionálními designéry. Vznikly tak návrhy dvou unikátních šperkovnic s názvy Monolith a Vltava.  

O první návrh se postaralo studio Borise Klimka a Lenky Damové. Vytvořili zajímavě řešený stojan na šperky určený pro každodenní používání. Inspiraci hledali v přírodě, kde elementární fyzikální principy působí na materiály a vytváří rozmanité útvary. Fascinace fungováním přírody, kde písek ve vodě postupně obrušuje kámen vyústila v nápad na elegantní stojan bez ostrých rohů, zaoblený tak, jako by ho obrousil sám šumavský potůček.

O druhý návrh se postaralo známé studio Hipposdesign, pod jehož hlavičkou působí designéři Ondřej Tobola a Roman Babák. Ti se nechali inspirovat jihočeskou krajinou a divokou Vltavou. Představte si meandry řeky ukryté v dubovém kvádru z jihočeských lesů. Elegantní, jemně spojená a zároveň funkční, taková je šperkovnice Vltava.

O kompletní zpracování dřevěných šperkovnic se starají ti nejlepší ve svém oboru z České republiky. Dřevěné díly se vyrábějí v Orlických horách, zrcadla pochází z firmy kousek za Prahou, poflokované podložky pochází z jižní Moravy a vše se kompletuje na Vysočině. Základním materiálem je kvalitní dubové dřevo z českých lesů.

Ačkoliv firma Fain-wood existuje na českém trhu teprve něco málo přes rok, stihla již získat první místo v kategorii Cena návštěvníků na designSUPERMARKETU 2015. Záznam z výstavy se též objevil v České televizi. Vystavené šperkovnice můžete vidět na Prague design week nebo na výstavě Design shaker 2016 v Letňanech.

Celý článek si můžete přečíst na: www.biano.cz

Autor:

 

V našich šperkovnicích ukrýváme valentýnská přání

Věděli jste, že Den svatého Valentýna je odvozen od svátku pocházejícího ze starověkého Říma. V předvečer tohoto dne byly do "urny lásky" vloženy lístečky se jmény dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho "miláčkem" v následujícím roce.

Darujte šperkovnici jako dárek na Valentýna a společně s ní i valentýnské přání pro Vašeho miláčka s vlastním textem. Přání bude ukryto ve šperkovnici nebo uvnitř stojanu na šperky.

http://www.fain-wood.cz/doplnky/valentynske-prani

valentynska prani_v2

Stránka 3 z 4 - 37 položek celkem