Náš příběh

carousel_HP

Náš příběh se začal psát v samém srdci Šumavy v Kašperských horách na začátku roku 2015.

Jak to celé vzniklo? Hledali jsme zajímavý a originální dárek. A když už nás konečně napadla šperkovnice, tak bylo nemožné najít designovou šperkovnici, která by se hodila do moderního interiéru. Proto jsme se rozhodli, že oživíme tradici šperkovnic. Jen je světu představíme v novém kabátě.

A jak vypadá ten nový kabát? Jsou to základní hodnoty Fain Wood: česká výroba, přírodní materiály, dokonalý design a technologické inovace.


 Česká firma – česká výroba

Jsme ryze českou firmou a to platí i pro naši výrobu a dodavatele. Jsme nově na českém trhu. Děláme věci jinak a neděláme kompromisy. Při výběru dodavatelů vždy dáváme důraz na kvalitu, a proto naši dodavatelé jsou špičkami ve svém oboru, ať už se jedná o zpracování dřeva, kovů, skla, zrcadel,…

shutterstock_92798110


 Přírodní materiály

Inspirovali jsme se příběhy a bohatou historií z oblasti Šumavy i při výběru materiálů. Stěžejním materiálem je pro nás dřevo – především pak tvrdé dubové dřevo. Jeho tvrdost nám umožňuje vytvářet produkty s dokonalou přesností. Věděli jste, že na Šumavě se těžilo rezonanční dřevo, které je velmi kvalitní a používá se pro výrobu hudebních nástrojů?

shutterstock_91861718


Dokonalý design

Pohybujeme se na hranici krystalicky čistého designu a průmyslových produktů. Zároveň jsme ale zastánci pragmatického přístupu k designovému výrobku. Díky tomu jsou naše výrobky nejen dokonalé v každém detailu, ale jsou velmi praktické.

dokonaly_design


Technologické inovace

Jsme si vědomi složitého prostředí v doméně dřevěných doplňků, ale naši konkurenční výhodu vidíme v technologických inovacích. Inovace využíváme jak při samotné výrobě a zpracování materiálů, tak i při návrhu našich produktů.

shutterstock_275577623