Fain Wood – šperky ukryté za zrcadlem

Designportal.cz o Fain Wood: http://www.designportal.cz/fain-wood-sperky-ukryte-za-zrcadlem/

Fain Wood je nová česká značka, která po necelém roce od prvního představení produktů může jít s přehledem příkladem ostatním. Šperkovnice vzešla z opravdové potřeby zákazníka, jež se proměnil v samotného tvůrce a vyplnil mezeru na trhu. Její dokonale vystavěný příběh, nás vrací o stovky let zpět do šumavských lesů v Kašperských horách, které ve svých hlubinách ukrývaly poklady stejně jako je dnes ukrývají Fain Wood šperkovnice z tvrdého dubového dřeva.

designportal

Originální, multifunkční a precizně zpracované

Jsou designovým doplňkem interiéru a zároveň pragmatickým objektem každodenní potřeby. Propojují svět designu i módy, i proto je tvůrci představili například na mezinárodním módním festivalu Fashion Clash v nizozemském Maastrichtu.

Značku koncem roku 2015 založili Michal Faina a Jiří Mach. Přesunout pozornost ze světa IT k designové výrobě si vyžádalo oslovení lidí z oboru a tak se Michal a Jiří spojili s designérským duem Hippodesign, Borisem Klimkem a Lenkou Damovou. Vznikly tak neplánovaně rovnou dva typy produktů v různých provedeních – šperkovnice Vltava a stojan na šperky Monolith.

Žádné kompromisy

Základními stavebními kameny ryze české značky jsou vedle využití přírodních materiálů i dokonalý design, technologické inovace a žádné kompromisy v kvalitě a výrobě. V první řadě je to ale výroba komponentů u sedmi lokálních subdodavatelů, kteří jsou špičkami ve svém oboru, ať už jde o zpracování dřeva, kovů, skla nebo zrcadel. Velkou výhodou je pak samotná kompletace šperkovnic, která zůstává čistě v rukou Fain Wood a zaručuje tak absolutní kvalitu výsledného produktu.

Praktičnost rozhodně výrobkům neubrala na konceptuálním přesahu. Vnitřní tvary šperkovnice našly inspiraci v toku řeky Vltavy, stojan na šperky pak vznikal na základě fyzikálních zákonů říčních kamenů, vody a vymílání řek.

Už po půl roce fungování se díky ideální kombinaci obchodního ducha, pohledu zkušeného designéra a zapojení nejlepších dodavatelů dostala značka do reportáže České televize, vyhrála cenu návstěvníků na designSUPERMARKET a Grand Prix od odborné poroty na výstavě Design Shaker.

A co je na tom všem nejlepší?

Zakladatelé jsou si vědomi, že použití vysoce kvalitního masivu nejde úplně ruku v ruce s ekologickými principy. Aby se za obrovskou dávku inspirace přírodě odvděčili, vysadili na Vysočině vlastní Fain Wood les. Při další návštěvě si jej nezapomeňte projít.

Celý článek naleznete na: http://www.designportal.cz/fain-wood-sperky-ukryte-za-zrcadlem/