Ukryjte své poklady v originálních šperkovnicích české výroby

Šperkovnice je největší kamarádkou každé ženy, obzvlášť pokud je napěchovaná krásnými klenoty. Najít tu pravou, která by nám vyhovovala velikostně i vzhledem je někdy pěkný oříšek. Zdá se, jakoby designéři na potřebu žen ukládat si šperky zapomněli. Opak je však pravdou. Na Bianu najdete celou sekci šperkovnic. Nejoriginálnější kousek vám ale představíme nyní. Jedná se o novou českou značku Fain-wood, která se zaměřila právě na tento sortiment ve snaze obnovit tradici klasických dřevěných šperkovnic.

Biano

Na začátku této značky stáli dva přátelé Jiří Mach a Michal Faina, kteří se spojili s profesionálními designéry. Vznikly tak návrhy dvou unikátních šperkovnic s názvy Monolith a Vltava.  

O první návrh se postaralo studio Borise Klimka a Lenky Damové. Vytvořili zajímavě řešený stojan na šperky určený pro každodenní používání. Inspiraci hledali v přírodě, kde elementární fyzikální principy působí na materiály a vytváří rozmanité útvary. Fascinace fungováním přírody, kde písek ve vodě postupně obrušuje kámen vyústila v nápad na elegantní stojan bez ostrých rohů, zaoblený tak, jako by ho obrousil sám šumavský potůček.

O druhý návrh se postaralo známé studio Hipposdesign, pod jehož hlavičkou působí designéři Ondřej Tobola a Roman Babák. Ti se nechali inspirovat jihočeskou krajinou a divokou Vltavou. Představte si meandry řeky ukryté v dubovém kvádru z jihočeských lesů. Elegantní, jemně spojená a zároveň funkční, taková je šperkovnice Vltava.

O kompletní zpracování dřevěných šperkovnic se starají ti nejlepší ve svém oboru z České republiky. Dřevěné díly se vyrábějí v Orlických horách, zrcadla pochází z firmy kousek za Prahou, poflokované podložky pochází z jižní Moravy a vše se kompletuje na Vysočině. Základním materiálem je kvalitní dubové dřevo z českých lesů.

Ačkoliv firma Fain-wood existuje na českém trhu teprve něco málo přes rok, stihla již získat první místo v kategorii Cena návštěvníků na designSUPERMARKETU 2015. Záznam z výstavy se též objevil v České televizi. Vystavené šperkovnice můžete vidět na Prague design week nebo na výstavě Design shaker 2016 v Letňanech.

Celý článek si můžete přečíst na: www.biano.cz

Autor: