Novinky, Strana 2

Fain Wood poprvé na Designbloku

Tisková zpráva

Fain Wood se poprvé představí na Designbloku

fainWood_FB3

Bude to téměř rok, co Fain Wood vstoupil do světa designu. A po necelém roce se představí na Designbloku 2016 - největší výběrové přehlídce designu a módy ve střední Evropě.

A na co se můžete těšit v rámci naší expozice? Celá idea Fain Wood vznikla v samém srdci Šumavy v Kašperských horách. Základním prvkem všech našich produktů je vysoce kvalitní a tvrdé dubové dřevo a zároveň se u návrhu našich produktů často inspirujeme přírodou. Proto jsme chtěli přinést i na Designblok kousek šumavské přírody a dřeva.

S tímto úkolem nám pomohli designéři Boris Klimek a Lenka Damová, kteří navrhli jednoduchou instalaci vycházející z materiálů a přístupů, které jsou značce Fain Wood blízké. Ústředním motivem expozice je dřevěný pult vyskládaný ze samostatných prken, které se v průběhu Designbloku suší a do budoucna najdou své další využití na Šumavě. Stejně tak se po prohlídce opět navrátí i kousek přenesené šumavské přírody do vlastního lesa.  Fain Wood les jsme letos vysadili, abychom se přírodě odvděčili za obrovskou dávku inspirace.

Na Designbloku budeme prezentovat šperkovnici Vltava navrženou studiem hipposdesign. Vltavu můžete nyní vidět i v rámci vernisáže DIALOG - Jiří Pelcl& absolventi v Galerie UM, UMPRUM.

„Vzali jsme kus meandru řeky Vltavy, přidali špetku vůně letní jihočeské krajiny, vložili do dubového kvádru vyrobeného z místních lesů a důkladně promíchali. Dávali jsme velký pozor, abychom nic násilně nespojovali, vše je svobodné, zároveň však funkční s koncepcí a řádem.“, hipposdesign.

Zároveň zde budeme představovat stojan na šperky Monolith navržený Borisem Klimkem a Lenkou Damovou. Monolith za necelý rok získal ocenění Grand Prix Award a byl zařazen do Top Design Selection pro rok 2016. Stojan na šperky jste mohli vidět například i v rámci výstavy projektu GENERATION: THE BEST OF YOUNG CZECH DESIGN, připravený skupinou OKOLO pro Vienna Design Week.

„Stojan na šperky Monolith je volně inspirovaný elementárními fyzikálními principy, které v přírodě působí na materiály a spoluutváří rozmanité formy a útvary. Stejně jako písek obrušuje kámen a voda vymílá břehy, tak i na stojanu vytváří tento moment zvláštní napětí a harmonii současně.“, Boris Klimek, Lenka Damová.

Na viděnou na Designbloku 2016 se těší Michal Faina a Jiří Mach.

 

Foto ke stažení: https://goo.gl/As4z1B

 

Pro další informace mne neváhejte kontaktovat.

Jiří Mach

Co-founder Fain Wood

Tel: 725 817 421

jiri.mach@fain-wood

www.fain-wood.cz

Šperkovnice Fain Wood můžete nyní zakoupit i v Maastrichtu (Nizozemsko)

Maastricht je nejstarší nizozemské město. Je to kouzelné město s klidnou atmosférou, které naleznete na hranicích s Německem a Belgií.

Tradičně se zde pořádá Fashionclash festival a nově zde můžete koupit i šperkovnice Fain Wood :-)

Pokud se vydáte do Maastrichtu, tak určitě neváhjte navštívit obchod s designovými doplňky Manufacta.

Manufacta

St. Pieterstraat nr. 20

Maastricht

http://www.manufacta.nl

Maastricht

Zdroj: http://fems-microbiology.kenes.com

IMG_0835

IMG_0842

IMG_0844

IMG_0845

 

Šperkovnice Fain Wood září na výstavě Grace'n'Glamour

Na začátku projektu byla myšlenka zahájit tradici módních událostí spojených s českými návrháři a šperkaři, jejichž jména budou vnímána jako jistota kvality, luxusu, originality a dokonalého řemesla. Je to způsob, jak si během jednoho dne a na jednom místě vytvořit ucelenou představu o tvorbě známých a talentovaných designérů.

V luxusním a příjemném prostředí v centru Prahy se můžete dvakrát do roka setkávat nejen s jejich kolekcemi, ale také tváří v tvář s každým z nich. Jejich tvorba vás uchvátí tak, že tuto „známost“ budete chtít dále udržovat.

Šperkovnice Fain Wood se na Vás těší na Grace'n'Glamour 2016

8.10.2016 - Galerie Lucerna (11:00 až 19:00)

14556733_1209846809078947_2281838815772234035_o

 

 

 

Šperkovnice Fain Wood na výstavě Hodiny a klenoty

HK_banner_1920x650px_prim

 

Pro všechny přátele, zákazníky, partnery značky Fain Wood máme volné vstupenky na výstavu Hodiny a klenoty, která se koná 29. 9. až 1. 10. 2016 na výstavišti v Holešovicích (více informací naleznete na www.hodinyaklenoty.cz).

Na této výstavě kromě nádherných šperků a hodinek můžete potkat také šperkovnice Fain Wood.

Pokud máte o vstupenky zájem, tak nám prosím napište (jiri.mach@fain-wood.cz) a obratem Vám pošleme elektronickou vstupenku.

 

Fain Wood – šperky ukryté za zrcadlem

Designportal.cz o Fain Wood: http://www.designportal.cz/fain-wood-sperky-ukryte-za-zrcadlem/

Fain Wood je nová česká značka, která po necelém roce od prvního představení produktů může jít s přehledem příkladem ostatním. Šperkovnice vzešla z opravdové potřeby zákazníka, jež se proměnil v samotného tvůrce a vyplnil mezeru na trhu. Její dokonale vystavěný příběh, nás vrací o stovky let zpět do šumavských lesů v Kašperských horách, které ve svých hlubinách ukrývaly poklady stejně jako je dnes ukrývají Fain Wood šperkovnice z tvrdého dubového dřeva.

designportal

Originální, multifunkční a precizně zpracované

Jsou designovým doplňkem interiéru a zároveň pragmatickým objektem každodenní potřeby. Propojují svět designu i módy, i proto je tvůrci představili například na mezinárodním módním festivalu Fashion Clash v nizozemském Maastrichtu.

Značku koncem roku 2015 založili Michal Faina a Jiří Mach. Přesunout pozornost ze světa IT k designové výrobě si vyžádalo oslovení lidí z oboru a tak se Michal a Jiří spojili s designérským duem Hippodesign, Borisem Klimkem a Lenkou Damovou. Vznikly tak neplánovaně rovnou dva typy produktů v různých provedeních – šperkovnice Vltava a stojan na šperky Monolith.

Žádné kompromisy

Základními stavebními kameny ryze české značky jsou vedle využití přírodních materiálů i dokonalý design, technologické inovace a žádné kompromisy v kvalitě a výrobě. V první řadě je to ale výroba komponentů u sedmi lokálních subdodavatelů, kteří jsou špičkami ve svém oboru, ať už jde o zpracování dřeva, kovů, skla nebo zrcadel. Velkou výhodou je pak samotná kompletace šperkovnic, která zůstává čistě v rukou Fain Wood a zaručuje tak absolutní kvalitu výsledného produktu.

Praktičnost rozhodně výrobkům neubrala na konceptuálním přesahu. Vnitřní tvary šperkovnice našly inspiraci v toku řeky Vltavy, stojan na šperky pak vznikal na základě fyzikálních zákonů říčních kamenů, vody a vymílání řek.

Už po půl roce fungování se díky ideální kombinaci obchodního ducha, pohledu zkušeného designéra a zapojení nejlepších dodavatelů dostala značka do reportáže České televize, vyhrála cenu návstěvníků na designSUPERMARKET a Grand Prix od odborné poroty na výstavě Design Shaker.

A co je na tom všem nejlepší?

Zakladatelé jsou si vědomi, že použití vysoce kvalitního masivu nejde úplně ruku v ruce s ekologickými principy. Aby se za obrovskou dávku inspirace přírodě odvděčili, vysadili na Vysočině vlastní Fain Wood les. Při další návštěvě si jej nezapomeňte projít.

Celý článek naleznete na: http://www.designportal.cz/fain-wood-sperky-ukryte-za-zrcadlem/

 

Prvního půl roku završujeme článkem v Moje bydlení

Fain Wood – český výrobce dřevěných designových šperkovnic slaví prvního půl roku na českém trhu a rád by se s Vámi podělil o jeho příběh a krátkou historii.


Dva „ajťáci“ Michal Faina a Jiří Mach se na začátku roku 2015 rozhodli, že založí netradiční start-up a oživí tradici dřevěných šperkovnic. Vzhledem k výrazné profesní změně začali s oslovením designerů, poté se ponořili do samotné výroby a obchodu. Nikdy by to nezvládli sami, a proto Fain Wood staví jako rodinnou firmu. Díky tomu se jim v prosinci 2015 podařilo uvést na trh první produkty. Představení společnosti a produktů proběhlo na výstavě designSUPERMARKET, kde ze sta vystavovatelů získali 1. cenu návštěvníků. Zároveň poprvé vystoupili v televizi a začalo se o nich psát. Nyní už je najdete v několika showroomech a vystavovali poprvé i v zahraničí. Tolik k prvním 6 měsícům a co je čeká dál? Tento rok se můžete těšit na novou kolekci fainových šperkovnic a zároveň chtějí zahájit prodej v zahraničí. A v neposlední řadě je čeká péče o jejich první Fain Wood les, který vysadili před dvěma měsíci.

Skener_20160726

Skener_20160726 (2)

Fain Wood – český výrobce designových šperkovnic vydává po půl roce života první tiskovou zprávu

Fain Wood – český výrobce dřevěných designových šperkovnic slaví prvního půl roku na českém trhu a rád by se s Vámi podělil o jeho příběh a krátkou historii v naší první tiskové zprávě.

Stručný obsah tiskové zprávy

Dva „ajťáci“ Michal Faina (Šumava) a Jiří Mach (Vysočina) se na začátku roku 2015 rozhodli, že založí netradiční start-up a oživí tradici dřevěných šperkovnic. Vzhledem k výrazné profesní změně začali s oslovením designerů, poté se ponořili do samotné výroby a obchodu. Nikdy by to nezvládli sami, a proto Fain Wood staví jako rodinnou firmu. Díky tomu se jim v prosinci 2015 podařilo uvést na trh první produkty. Představení společnosti a produktů proběhlo na výstavě designSUPERMARKET, kde ze sta vystavovatelů získali 1. cenu návštěvníků.. Zároveň poprvé vystoupili v televizi a začalo se o nich psát. Nyní už je najdete v několika showroomech a vystavovali poprvé i v zahraničí. Tolik k prvním 6 měsícům a co je čeká dál? Tento rok se můžete těšit na novou kolekci fainových šperkovnic a zároveň chtějí zahájit prodej v zahraničí. A v neposlední řadě je čeká péče o jejich první Fain Wood les, který vysadili před měsícem.

FB_pulroku

Kompletní obsah tiskové zprávy:

Na začátku roku 2015 vznikl nápad oživit tradici dřevěných šperkovnic. S nápadem vyrábět šperkovnice přišel Michal Faina, protože nemohl pro svoji manželku sehnat krásnou dřevěnou šperkovnici, která by se zároveň hodila do jejich moderního bytu. Po pár týdnech hledání však Michal Faina nenašel žádnou šperkovnici, která by odpovídala jeho představě čistého minimálního designu a byla vyrobena z masivního dřeva. Po většinu času narážel jen na plastové, koženkové nebo v lepším případě kožené provedení. A to byl důvod, proč se Michal Faina a Jiří Mach rozhodli, že opráší tradici dřevěných šperkovnic a představí je v novém, designově slušivém kabátu.

Celá idea vznikla v samém srdci Šumavy v Kašperských horách. Zde se oba shodli na základních hodnotách nově vznikající značky. Fain Wood je česká firma, s českou výrobou, se silným akcentem k přírodním materiálům - především dřevem, pozitivním vztahem k perfekcionalismu a unikátnímu designu. Zároveň pracuje na kombinaci inovativních výrobních postupů a ruční výroby, díky které jejich šperkovnice dosahují precizního zpracování. Vědí totiž, že krása je v detailu, a proto nedělají kompromisy v žádném kroku výrobního procesu.

Prvním krokem Fain Wood bylo oslovení designerů, se kterými by se pustili do návrhu šperkovnic. Původně zamýšleli spolupracovat pouze s jedním designerem a začít s jednou šperkovnicí. Ale v průběhu schůzek s předními českými designéry je oslovilo designerské studio Hipposdesign a dvojice designerů Boris Klimek a Lenka Damová. Byla to opravdu skvělá volba. Hned od začátku spolupráce chrlili skvělé nápady a posouvali tak možnosti tvarů a vzhledu šperkovnice o míle dál. Fain Wood stál před další volbou – vybrat nejlepší návrh šperkovnice a stojanu na šperky, které bychom poslali do výroby. Společnému rozhodnutí předcházelo několik kol „ladění“, kdy se řešil nejen celkový koncept, ale také každý detail. Nakonec se do finále probojovala šperkovnice, která byla inspirována tokem řeky Vltavy, a stojan na šperky, který popisuje fyzikálními zákony vody a říčních kamenů.

Poté následoval proces výroby. Od začátku věděli, že chtějí produkty vyrábět v České republice. Kdo si to však nikdy nezkusil, tak si nedovede představit, jak je to náročné. Oslovili desítky výrobců a výsledek? Polovina na poptávku vůbec nezareagovala, část zakázku odmítla z důvodu přetížení ve stávajících dodávkách, anebo nebyly schopny dodat komponenty v požadované kvalitě. Tudy cesta nevedla, a tak se rozhodli do výroby více ponořit. V bytě u jednoho ze spoluzakladatelů, Michala Fainy, se našla jedna volná místnost (budoucí dětský pokojíček), ze které vytvořili testovací centrum.  A jako každý správný start-up začínali v garáži u rodičů druhého spoluzakladatele, Jiřího Macha, kde probíhá kompletace jejich produktů a kontrola kvality. V současné chvíli mají sedm subdodavatelů z celé České republiky od Domažlic až po Blansko, kteří dodávají jednotlivé komponenty. Finální výroba šperkovnic je ale pevně v rukou Fain Wood. Díky tomu se mohou zaručit, že jejich produkty, které odesílají zákazníkům, jsou v nejvyšší kvalitě.

Na začátku měli jasný plán, že produkty uvedou na trh v září 2015. A jako většina plánů i tento se nepodařilo přesně splnit. Vyrobit vše ve vysoké kvalitě bylo náročnější, než si dovedli představit. A proto první antré proběhlo až v prosinci 2015, na výstavě designSUPERMARKET. Zde se kromě Fain Wood představilo dalších 100 vystavovatelů. A výsledek? Ještě před začátkem výstavy je oslovila Česká televize s nabídkou na reportáž, a tak byl Fain Wood poprvé v televizi. Ale největší radost celému týmu Fain Wood udělala rozhodně první cena od návštěvníků výstavy.

To vše je motivovalo k další práci, a tak v novém roce 2016 pokračují v rozšiřování povědomí o značce. V březnu 2016 získali Grand Prix ocenění od odborné poroty na výstavě Design Shaker. Zároveň můžete jejich produkty zakoupit v partnerských obchodech v Praze – Harddecore a v SloCz v Košicích. Spustili web v německém a anglickém jazyce a chystají se na první velkou výstavu do Holandského Maastrichtu, kde se představí více jak 300 vystavovatelů z celého světa. V plánu toho je opravdu hodně. A budeme moc rádi, pokud nás budete i nadále sledovat.

Naší první tiskovou zprávou bychom chtěli zakončit naším vztahem k přírodě, která nás nebo naše designery nejednou inspirovala. V dnešní době je velice moderní vyrábět ze zbytků a odpadu. V tomto ohledu, ale Fain Wood zcela ekologický není, protože pro Vás vyrábíme z toho nejkvalitnějšího dřeva. Proto jsme se rozhodli, že začneme od kořenů a vysadíme náš první Fain Wood les. Neváhejte se projít ve Fain Wood lese, budete-li mít cestu přes Vysočinu.

 

Celá tisková zpráva je zároveň k dispozici ke stažení: Tiskova_zprava_vpress

Fotodokumentace ve vysokém rozlišení je ke stažení: Fotografie

V případě jakýchkoliv dotazů se na mě neváhejte obrátit.

Fainový den Vám přeje,
Jiří Mach
Co-founder Fain Wood

Tel: 725 817 421
E-mail: jiri.mach@fain-wood.cz
www.fain-wood.cz

Mladá Fronta Doma Dnes o výrobě z dubového masivu a Fain Wood

Magazín Mladé Fronty o bydlení, zahradě a hobby (číslo 20/18.5.2016).

Dub - u nás nejoblíbenější dřevina používaná po staletí na výrobu nábytku a podlah. Světle až středně hnědé dřevo je velmi pevné, tvrdé a hodně toho vydrží, například střídání vlhkosti a sucha. Ve vodě zčerná a „zkamení“, proto se dub používal i na mostní konstrukce. Mimochodem to nejlepší víno a whisky zrají v dubových sudech.

Poklady - ukryjte do Vltavy. Tak se totiž jmenuje šperkovnice Fain Wood.

 

Doma_dnes_1

Doma_dnes_2

 

Stránka 2 z 4 - 37 položek celkem