Fain Wood poprvé na Designbloku

Tisková zpráva

Fain Wood se poprvé představí na Designbloku

fainWood_FB3

Bude to téměř rok, co Fain Wood vstoupil do světa designu. A po necelém roce se představí na Designbloku 2016 - největší výběrové přehlídce designu a módy ve střední Evropě.

A na co se můžete těšit v rámci naší expozice? Celá idea Fain Wood vznikla v samém srdci Šumavy v Kašperských horách. Základním prvkem všech našich produktů je vysoce kvalitní a tvrdé dubové dřevo a zároveň se u návrhu našich produktů často inspirujeme přírodou. Proto jsme chtěli přinést i na Designblok kousek šumavské přírody a dřeva.

S tímto úkolem nám pomohli designéři Boris Klimek a Lenka Damová, kteří navrhli jednoduchou instalaci vycházející z materiálů a přístupů, které jsou značce Fain Wood blízké. Ústředním motivem expozice je dřevěný pult vyskládaný ze samostatných prken, které se v průběhu Designbloku suší a do budoucna najdou své další využití na Šumavě. Stejně tak se po prohlídce opět navrátí i kousek přenesené šumavské přírody do vlastního lesa.  Fain Wood les jsme letos vysadili, abychom se přírodě odvděčili za obrovskou dávku inspirace.

Na Designbloku budeme prezentovat šperkovnici Vltava navrženou studiem hipposdesign. Vltavu můžete nyní vidět i v rámci vernisáže DIALOG - Jiří Pelcl& absolventi v Galerie UM, UMPRUM.

„Vzali jsme kus meandru řeky Vltavy, přidali špetku vůně letní jihočeské krajiny, vložili do dubového kvádru vyrobeného z místních lesů a důkladně promíchali. Dávali jsme velký pozor, abychom nic násilně nespojovali, vše je svobodné, zároveň však funkční s koncepcí a řádem.“, hipposdesign.

Zároveň zde budeme představovat stojan na šperky Monolith navržený Borisem Klimkem a Lenkou Damovou. Monolith za necelý rok získal ocenění Grand Prix Award a byl zařazen do Top Design Selection pro rok 2016. Stojan na šperky jste mohli vidět například i v rámci výstavy projektu GENERATION: THE BEST OF YOUNG CZECH DESIGN, připravený skupinou OKOLO pro Vienna Design Week.

„Stojan na šperky Monolith je volně inspirovaný elementárními fyzikálními principy, které v přírodě působí na materiály a spoluutváří rozmanité formy a útvary. Stejně jako písek obrušuje kámen a voda vymílá břehy, tak i na stojanu vytváří tento moment zvláštní napětí a harmonii současně.“, Boris Klimek, Lenka Damová.

Na viděnou na Designbloku 2016 se těší Michal Faina a Jiří Mach.

 

Foto ke stažení: https://goo.gl/As4z1B

 

Pro další informace mne neváhejte kontaktovat.

Jiří Mach

Co-founder Fain Wood

Tel: 725 817 421

jiri.mach@fain-wood

www.fain-wood.cz